Jednokotoučové mycí stroje – typy, základní čištění
Jednokotoučové stroje jsou skvělými pomocníky při čištění různých druhů podlah – dřevěných parket, tvrdých podlahových krytin, koberců apod. Výměnou padu/kartáče určíte, pro jaký účel bude stroj použit (drhnutí, leštění, hloubkové čištění).
Jednokotoučové stroje dle míry a odolnosti znečištění
- Běžné znečištění
Při běžném znečištění (např. v rámci denním úklidu kuchyní, nebo v prostorách ošetřených polymerem) doporučujeme zvolit jednokotoučové mycí stroje s planetovou převodovkou a nylonovými koly jako TP 43 G. TP 43 G je vhodný na linolea, umělé podlahy a jemné (bytové) koberce. - Odolné znečištění
V případě úklidu odolnějších nečistot (zpravidla při občasném čištění cca 1x měsíčně) zvolte řadu mycích strojů TS – TS 43 1800. Stroj TS 43 1800 je vybaven planetovou převodovkou s ocelovými koly a je velmi vhodný pro hloubkové čištění, na odolnější nečistoty, zátěžové koberce, strhávání vosků apod.
Jednokotoučové stroje dle typu čištění
- Klasické jednokotoučové stroje
Jednodušší typy strojů, například TP 43 G pro běžné čištění podlahových krytin bez postranních koleček. Zpočátku je nutné zaškolení (poskytujeme zdarma) a praxe obsluhy.
- Orbitální jednokotoučové stroje
Velice účinné hloubkové čištění (vyšší hmotnost stroje, orbitální způsob čištění) při pohybu vpřed i vzad. Snadnější ovladatelnost díky postranním kolečkům – viz model TOR 43 EXTRA. Při práci není potřeba stroj vyvažovat. Nižší spotřeba vody, chemie, energie i času (nižší koncentrace čisticího roztoku).
2v1
Orbitální i rotační čištění stroje současně. Vzniklé vibrace umožňují hloubkové rovnoměrné čištění podlahových krytin.
Čistí vpřed i vzad
Účinné čištění při pohybu vpřed i vzad. Snadné otáčení stroje.
Snadné čištění rohů a schodů
Pro snadné čištění hůře dostupných míst (rohů, schodů a zákoutí) doporučujeme vibrační stroj Mi-TOR Orbital. Je užitečný pro všechny malé a těžko přístupné prostory, které je potřeba vyčistit a dezinfikovat – pod radiátory apod. Speciální rohový pad umyje vodorovné i svislé plochy schodů.
Základní čištění před pokládkou polymerů
Před samotnou pokládkou polymerů je nutné vyčistit podlahu od všech zbytků, znečištění. Je důležité zvolit správnou kombinaci jednokotoučového stroje a čisticího prostředku (např. alkalický přípravek Cleamen 145).
Postup základního čištění
- Připravte roztok základního čisticího prostředku dle doporučené koncentrace.
- Naneste jej pomocí jednokotoučového stroje a drhnoucího kartáče. Podlahu uklízejte po úsecích a v polovině navažte.
- Po 2-3 metrech vysajte roztok s nečistotami vodním vysavačem.
- Neutralizace – umyjte podlahu čistou vodou.
- Podlahu nechte vyschnout 24 hodin.
- Naneste polymerovou disperzi pomocí širokého plochého mopu.
- Podlahu nechte vyschnout 2-3 hodiny.
- Naneste další vrstvu polymerové disperze a opět nechte vyschnout.
Co je polymer a polymerová disperze
Polymery jsou dlouhé molekulové řetězce z přírodních (např. celulóza, škrob) nebo syntetických látek. V užším slova smyslu jsou jimi míněny plasty. Mohou být rozpustné/nerozpustné ve vodě.
Polymerová disperze
Obsahují polymery, tenzidy působící jako emulgátory popř. dispergační činidla, vodu, konzervační prostředky a případně i ionty kovů. Vytvářejí tvrdé až velmi tvrdé ochranné vrstvy podlah, které jsou odolné proti vzniku šlápot a účinně odpuzují nečistoty.
Kontaktujte nás a zvolíme pro Váš úklid optimální řešení, proškolíme personál a zajistíme servis včetně dodávek úklidové chemie (a doporučení vhodné koncentrace).